SzkołaPodstawowa nr 1 im.Wojska Polskiego w Porębie        42 - 480 Poręba ul. Ludowego Wojska Polskiego      dyrekcja@mzsporeba.info

Kącik UNICEF
Projekt

Aktualności
Nasze sukcesy
Historia szkoły
Nauczyciele
Galeria klas
Samorząd
Dokumenty
Piknik Rodzinny
Poręba i okolice
Po lekcjach
Projekt EFS
Świetlica
Ogłoszenia
Gry
Kontakt
Linki
1 procent


 Zapraszamy na nową stronę szkoły 


 Wyniki sprawdzianów 


     Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017     Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2016/2017

Przedmiotowy System Oceniania

Raport z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w szkole przez wizytatorów do spraw ewaluacji  

    6 latki w naszej szkole


 • Szkoła szkołą, nauka nauką ale czas przeznaczony na relaks i rozrywkę też jest ważny.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z zabawy karnawałowej klas młodszych. • Gratulujemy sukcesu :)


 • Uczniowie klas II i III wzięli udział w V edycji ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego „Synapsik MEN”, którego organizatorem jest wydawnictwo Synapsa, a przeznaczonego dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. W konkursie uczestniczyło 32 uczniów naszej szkoły. Cieszymy się, że nasi wychowankowie tak chętnie biorą udział w konkursach, pogłębiają posiadaną wiedzę, a także mają potrzebę sprawdzenia posiadanych umiejętności!
  Mamy przyjemność przedstawić uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki!
  W klasach II: Maria Sałacińska kl. II „a” – 88,2 %; Zuzanna Rok kl. II „a” – 88,2%; Aleksandra Jarosz kl. II „a” – 85,3%; Maciej Kubacki kl. II – 83,8%; Jakub Mazur kl. II - 82,4%
  W klasach trzech: Mateusz Karcz kl. III „b” - 95,2%; Wojciech Radwan kl. III „b” - 90,4%; Natalia Zajchowska kl. III „b” - 89,0%; Maria Radwan kl. III „b” - 87,7%; Piotr Kasprzak kl. III „b” - 86,3%; Dawid Jarosz kl. III „b”- 84,9%; Laura Król kl. III „b” - 82,9%
  Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów! Zachęcamy do udziału w wiosennej edycji konkursu.

Wyniki konkursu "Synapsik" w klasie 2. Wyniki konkursu "Synapsik" w klasie 3.
 • Zabawy na śniegu to coś, co dzieci lubią najbardziej. Zdecydowanie zima jest tą porą roku, która zachęca do różnych aktywności ruchowych na świeżym powietrzu. Po takiej zabawie wszystkie dzieci wracają z szerokimi uśmiechami. Wszak "w zdrowym ciele, zdrowy duch" ;)

Link do galerii zdjęć z zabaw na śniegu klasy 2a i 2b.


 • Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni…

  W ostatnim przedświątecznym dniu pobytu w szkole - 22 grudnia, nie czekając do pierwszej gwiazdki, mieliśmy okazję przejść w klimat Bożego Narodzenia. Na scenie teatralnej, powszechnie znanej jako sala gimnastyczna, uczniowie przedstawili własną interpretację sceny narodzenia Jezusa Chrystusa.
  Muzyką i słowem nawiązali do historii, która rozegrała się ponad dwa tysiące lat temu. Święta Rodzina, postać Heroda, egzotyczni królowie, aniołowie, pasterze – to niektóre z licznych postaci obecnych na scenie.

Zdjęcia.

Wigilia w klasie 2b :)

Wigilia w klasie 1a W nastrój wprowadził nas występ grupy teatralnej „Biedroneczki”, która przygotowała wiersze i piosenki na ten dzień. Były życzenia, wspólne kolędowanie i słodki poczęstunek. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w życie klasy. Wychowawczyni wraz z uczniami bardzo dziękuje Rodzicom Mateusza P. Monice i Rafałowi Kułach za miłą niespodziankę i zakup nowej wykładziny dywanowej do klasy.


 • Gratulujemy autorom i wykonawcom pastorałki. Życzymy sukcesów :)
  Posłuchajcie i śpiewajcie...


 • Przedświąteczna wycieczka klas czwartych do wytwórni bombek w Bęble sprawiła, że tegoroczne choinki w naszych domach były wyjątkowe.

Zdjęcia.


 • Konkurs na "Najoryginalniej ozdobioną choinkę" rozstrzygnięty. Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła 2 miejsce a nasze gimnazjum 6. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Nasze choinki na zdjęciach ;)

Nasze choinki.


  Akcja Małego Samorządu "Paka dla zwierzaka".
  Okres zimowy to czas, w którym bezdomne zwierzęta potrzebują naszej pomocy najbardziej. To również czas, w którym przygotowujemy się do Bożego Narodzenia - świąt pełnych życzliwości i dobroci dla innych. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do przygotowania gwiazdkowego prezentu dla bezdomnych zwierząt.
  Psiaki i kociaki w szczególności czekają na: specjalistyczne karmy suche i mokre dla kociąt oraz szczeniąt, mleko dla kociąt i szczeniąt, karmy lecznicze dla kotów i psów (bezglutenowe), karmy suche i mokre dla dorosłych psów i kotów, suchy ryż, makaron, koce, miski, ręczniki, poduszki, kołdry (mogą być wcześniej używane, ale czyste), żwirek dla kotów.
  Wszystkie rzeczy i karmę gromadzimy w klasach do 20 grudnia 2016 r.
 • Grupa teatralna „Biedroneczki” zadbała o magiczny nastrój w czasie Andrzejek w klasie I „a”. Było wiele śmiechu i wspaniała zabawa.

Zdjęcia.


 • Uczniowie klasy I a wzięli udział w VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który ma na celu poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W czasie zajęć dzieci uzyskały wiedzę o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Każde dziecko otrzymało książeczkę edukacyjną „Akademia Bezpiecznego Puchatka. Dołącz do Akademii!”.
  Uczniowie zmierzyli się również z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach przystępując do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Szkoła nabyła prawo do posługiwania się certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
  Mamy nadzieję, że realizacja zadań tego programu przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa naszych najmłodszych uczniów w czasie zabawy i nauki. Rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie w ten program.

Zdjęcia.


 • 4 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się „ Dzień Seniora”. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz uczniowie klas II szkoły podstawowej przygotowali program artystyczny dla swoich babci i dziadków.
  Nasze kochane babcie i dziadkowie nigdy nas nie zawiodą, Zawsze znajdą dla nas czas, przytulą pocieszą, wysłuchają, w swoich kieszeniach mają dla nas łakocie – tak dzieci rozpoczęły swój występ. Wierszem, piosenką sercem i uśmiechem dziękowały za bezgraniczną miłość i poświęcony im czas. Na zakończenie wręczyły własnoręcznie wykonane kwiatki.

  Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy samych pięknych chwil by długie lata mogli cieszyć się wiosną, słońcem, zapachem kwitnącego bzu, muzyką i widokiem tych, których się kocha.

:) :) :) lightbox gallery pluginby VisualLightBox.com v6.1

  10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego „Święta Niepodległości. W ramach realizacji projektu gimnazjalnego młodzież przedstawiła spektakl słowno - muzyczny, który przybliżył uczniom naszej szkoły historię utraty i odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Zdjęcia.                  

         
 • Święto pierwszaków.
  18 października 2016 r. na uroczystość Pasowania na ucznia przybyli: Burmistrz Miasta Poręby – Pan Ryszard Spyra, Sekretarz Urzędu Miasta – Pani Barbara Baran, dyrektor szkoły Pani Iwona Muskalska, wicedyrektor szkoły Pan Arkadiusz Pompka, Rodzice i Dziadkowie pierwszoklasistów, uczniowie klas II i III z nauczycielami. Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w podniosłej chwili, która pomogła zrozumieć pierwszaczkom, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem. Od tej chwili uczniowie zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej.
  Pani Dyrektor zachęciła uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkolnym, życząc radości z każdej chwili spędzonej w szkole i podarowała pierwszaczkom kronikę klasy. Na pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości wychowawczyni klasy wręczyła swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Mali uczniowie otrzymali od Rodziców słodkie niespodzianki. Po zakończonej uroczystości pierwszaczki udały się z wychowawcą do swojej klasy na dalsze świętowanie tego wyjątkowego dnia.
  Wychowawczyni wraz z uczniami bardzo dziękuje wszystkim za udział w tej uroczystości.

Klasa 1 Klasa 1 Klasa 1 Klasa 1 Klasa 1 lightbox gallery pluginby VisualLightBox.com v6.1

 • I MIEJSCE SWEET VOICES - PORĘBA. XXI Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej - Myszków 2016

Zdjęcia z festiwalu.


 • 30 września akurat w dzień chłopca zostało zorganizowane popołudniowe spotkanie uczniów klasy VI a wraz z ich rodzicami i wychowawczynią Krystyną Mazur. Miejsce szczególne, ponieważ zostaliśmy zaproszeni do taty naszego kolegi Kacpra Moskalika na teren pola Pogranicze Paintball.
  Uczniowie bawili się doskonale, a co najważniejsze humor dopisywał wszystkim; słuchaliśmy muzyki, opowiadaliśmy żarty itp. Nie zabrakło również prawdziwej uczty dla podniebienia, którzy zafundowali rodzice – prażonki, ciasta i napoje. Uczniowie do późnych godzin popołudniowych miło spędzili czas pod czujnym okiem swoich rodziców, organizatora i wychowawczyni Spotkanie integracyjne było bardzo udane, dziękujemy wszystkim Rodzicom uczniów klasy VI a za przybycie i zaangażowanie. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do Pana Rafała Moskalika , który był głównym organizatorem tego jakże udanego spotkania …

Zdjęcia z imprezy.

Więcej zdjęć.


 • Piękna wrześniowa aura sprzyjała organizacji ogniska połączonego z pieczeniem kiełbasek na terenie szkolnym rekreacyjnym. Uczniowie klasy VI a z wielkim zaangażowaniem piekli nad ogniem kiełbaski, które później z apetytem konsumowali. To był miło spędzony czas, który służył integracji zespołu klasowego. Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce Kowalskiej za pomoc w przygotowaniu tego ogniska.

Zdjęcia z imprezy.


 • Kolejny sukces Ameli Skop i Dobrusi Smugorzewskiej:)

  Zespół SWEET VOICES w wąskim gronie laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu w Chorzowie - PAW 2016. Trzydniowy maraton festiwalowy dobiegł końca. Od piątku do niedzieli w Chorzowskim Centrum Kultury trwał Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystów Wrażliwych. Doskonali wykonawcy wybrani drogą eliminacji (nagrania audio, filmiki video), profesjonalne Jury (Czesław Jakubiec, Henryk Czich, Magdalena Krzywda - Krzysteczko), bardzo wysoki poziom artystyczny i pełen profesjonalizm Organizatorów. Wybrani uczestnicy przybyli do Chorzowskiego Centrum Kultury z różnych stron Polski. Wśród nich Amelia Skop, Julia Machura, Patrycja Krzykawska oraz Dobrusia Smugorzewska - SWEET VOICES z Poręby pod kierunkiem Karola Hadrycha. Komisja po dwudniowych przesłuchaniach przyznała nagrody i wyróżnienia tylko 5 podmiotom wykonawczym. SWEET VOICES znalazł się w tym zaszczytnym gronie i jako jedyny zespól z kategorii 12-14 lat wystąpił w finale, a wśród wszystkich uczestników otrzymał wyróżnienie (nie było miejsc).

  Jesteśmy dumni i gratulujemy! • Pieczenie prażonek i kiełbasek to nasza lokalna tradycja. Jak co roku w przeddzień kolejnego Festiwalu Prażonek w Porębie uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią Jolantą Salouhi i rodzicami spotkali się na terenie MOSiRu w Porębie, by pożegnać lato i przyjąć do grona nowo przybyłych uczniów. Biesiada przy ognisku to wspaniałe chwile, które zapadną w pamięci na długie lata!

Zdjęcia z imprezy.


 • Nareszcie wakacje!

  Minął kolejny rok naszej wspólnej pracy wypełniony wieloma ważnymi wydarzeniami. To także czas, w którym nasza szkoła może poszczycić się licznymi sukcesami, za które serdecznie dziękujemy ich autorom: Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom. Życzymy, by wakacje były czasem efektywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym. Radosnego, bezpiecznego wypoczynku, szczęśliwych powrotów i do zobaczenia na rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Zdjęcia z zakończenia roku szkolego 2015/2016.


 • W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa nr 1 wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lepsza Szkoła”, prowadzonym przez GWO.

  Celem projektu było badanie efektywności nauczania matematyki w klasach IV – VI, wspierania rozwoju oświaty i szkolnictwa oraz różnych form nowatorskiego nauczania w/w przedmiotu. Nauczyciele systematycznie prowadzili badania poziomu wiedzy i umiejętności uczniów tzw. sesjami z plusem posługując się standaryzowanymi narzędziami pomiaru dydaktycznego, analizowali osiągnięcia uczniów, porównywali je z wynikami pozostałych uczestników projektu i wyciągali wnioski do dalszej pracy. W projekcie wzięli udział uczniowie kl. IV a, V a, V b, VI b – opiekun mgr Krystyna Mazur oraz uczniowie klasy IV b – opiekun mgr Dorota Kiliańska. Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w tym projekcie.

Certyfikat
Zaświadczenie dla mgr Doroty Kiliańskiej
Zaświadczenie dla mgr Krystyny Mazur
                  
                  


 • "Jak przygoda to tylko w Warszawie" – wycieczka szkolna uczniów klasy V a i V b

  W dniach 6-7 czerwca2016r. uczniowie klasy V a i V b wraz ze swoimi wychowawczyniami : mgr Krystyną Mazur, mgr Jadwigą Bergier oraz pedagogiem szkolnym mgr Joanną Wojtylą uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Nasza przygoda rozpoczęła się wcześnie rano, bo już o godzinie 4.30.
  Pierwszy punkt programu stanowiła wizyta na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy, a następnie udaliśmy się pod zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barkowo – klasycystycznym. Zwiedzaliśmy część muzealną zamku, obejrzeliśmy projekcję multimedialną na temat historii i odbudowy zniszczonego podczas wojny miasta. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza- akurat odbywała się zmiana warty. Zobaczyliśmy m.in. Pałac Prezydencki. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, widzieliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu. Potem pojechaliśmy do Polskiego Radia, gdzie mieliśmy możliwość uczestniczenia w audycji na żywo.
  Drugi dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od wspaniałego pałacu i parku w Wilanowie, następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich oraz na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, skąd widać było przepiękną okolicę. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych.
  Po obiedzie udaliśmy się Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.
  Niestety czas upłynął bardzo szybko i trzeba było udać się w drogę powrotną. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Poręby.

  Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Wycieczka klas piątych do Warszawy.


 • Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej

  9 czerwca uczniowie z klasy Va i Vb mieli przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie. Dzięki życzliwości panów Strażaków uczniowie mogli oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchali również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru.


 • XII Spartakiada Leśna „ O czym szumi las”

  2 czerwca 2016 r drużyna z Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie uczestniczyła w dwunastej edycji leśnego konkursu terenowego Spartakiada leśna pod hasłem „ O czym szumi las”, organizowanego przez Nadleśnictwo Siewierz.
  Celem konkursu było przybliżenie uczestnikom konkursu zagadnień związanych z leśnictwem, ochroną przyrody oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z życiem lasu oraz pracą leśnika. Poprzez zabawę na łonie przyrody, bezpośredni kontakt z lasem młodzież zdobywała szeroko pojętą leśną wiedzę. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali leśne upominki. Opiekun: mgr G.Drabek

spartakiada spartakiada spartakiada lightbox gallery pluginby VisualLightBox.com v6.1

 • Dzień Dziecka na sportowo.

  Ciepła i słoneczna pogoda była doskonałym tłem do Sportowego Dnia Dziecka zorganizowanego na Orliku, przez Urząd Miasta w Porębie, dla pierwszoklasistów z SP1. Konkurencje przygotowała i prowadziła pani Monika Sroka. Sponsorem pucharów i słodyczy był Urząd Miasta. Organizotorom i sponsorom dziękujemy za miłą niespodziankę. Wszystkim dzieciakom z okazji „Dnia Dziecka” składamy najserdeczniejsze życzenia samych beztroskich dni i wiele radości na co dzień.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.


 • Z wizytą w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

  Kota w butach wymyślił Charles Perrault, francuski baśniopisarz. Znaną bardzo dobrze wszystkim dzieciom bajkę uczniowie klas pierwszych i 2c oglądali 31 maja 2016 roku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Starą, ponad trzystuletnią opowieść o gadającym kocie, który pomaga wzbogacić się najmłodszemu z trzech synów młynarza uzupełniono o współczesne wątki i melodyjne, pełne radosnej energii piosenki.

  Ta niezwykła muzyczna inscenizacja - przygotowana w chorzowskim teatrze dla najmłodszych widzów - zachwyca, wzrusza, ale także uczy dzieci, jak osiągnąć sukces i jak odnaleźć się we współczesnym świecie. Wspaniali aktorzy Teatru Rozrywki wraz z zespołem wokalnym i baletowym postarali się, aby mali widzowie opuścili teatr pełni wrażeń. Finałowa piosenka zachwyciła wszystkich.

  Ten dzień był udany. Mamy nadzieję, że do teatru wrócimy jeszce niejeden raz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z teatru.


 • Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią panią H.Przystalską mieli zaszczyt zaprosić swoich najbliższych na prezentację przedstawienia pt."Kopciuszek". Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i uczcić nadchodzące święta Mamy i Taty.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z występów.


W naszej szkole  po Pikniku Rodzinnym pozostały zdjęcia i miłe wspomnienia …. i dlatego dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom i Przyjaciołom szkoły, którzy wsparli nas w organizacji pikniku.
Zapraszamy do oglądania prezentacji.

A tutaj można oglądać zdjęcia z pikinku.
                  
                  
 • BOGOWIE I BOGINIE Z KLASY IVa i IVb

  Ja co roku uczniowie klas czwartych na jednej z lekcji historii przenieśli się na starożytny Olimp – czyli siedzibę bogów greckich. Zwykłym śmiertelnikom zaprezentowali się w pięknych szatach bogów i bogiń greckich. Na podstawie przebrania, atrybutów i informacji, wszyscy odgadywali kim są . Zabawa była wspaniała. Uczniowie w pięknych i doskonale na ten czas upiętych prześcieradłach, obrusach, ręcznikach oraz w wieńcach z liści laurowych, wykazali się olbrzymią wiedzą na temat odgrywanych postaci ( Mamy tylko nadzieję, że garderoba Rodziców naszych bogów na tym nie ucierpiała).

  Ta niecodzienna lekcja historii wszystkim bardzo się podobała.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej lekcji.


  Dzisiaj, uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 73 rocznicy powstania w getcie warszawskim. O godzinie 12.30 uczniowie klas VI obejrzeli w Miejskim Ośrodku Kultury premierowy pokaz filmu: Nie było żadnej nadziei. W filmie przedstawione zostało życie społeczności żydowskiej Warszawy tuż przed wybuchem wojny, okoliczności utworzenia getta oraz toczące się w nim życie codzienne do momentu wybuchu powstania w kwietniu 1943 r.
  Symbolem dzisiejszej rocznicy są żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Pamiętając o tej rocznicy uczniowie wcześniej przygotowali i rozdali dziesiątki tych papierowych kwiatów. Po tym premierowym pokazie uczniowie wysłuchali wykładu Pana Zdzisława Kluźniaka na temat społeczności żydowskiej Zawiercia. Pamiętajmy o bohaterach z 1943 r., którzy stanęli do walki o ludzką godność i którzy są częścią naszej wspólnej historii.
        


                  
                  
                  
 • Gratulujemy sukcesu! Zespół Sweet Voices pod kierunkiem Karola Hadrycha a wśród nich uczennice SP1 - Amelia Skop i Dobrosława Smugorzewska zdobyły 1 miejsce na X Regionalnym Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się 17 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych.
  W kategorii klas IV-VI, w której wystąpiło ponad 25 podmiotów wykonawczych zespół Sweet Voices zdobył I miejsce. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę E.Claptona "TEARS IN HEAVEN".

  Cała społeczność "Jedynki" jest dumna z naszych utalentowanych wokalnie dziewczyn.

Gratulujemy występu:)) i zapraszamy do oglądania zdjęć z wydarzenia...


 • Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły występu na scenie MOK w Porębie w spektaklu "Królowa śniegu" przygotowanym pod kierunkiem Katarzyny Migoń-Kasperlik. Z dumą podziwialiśmy Wasz aktorski kunszt i przygotowane w Waszym udziałem dekoracje. Jesteśmy z Was dumni i oby coraz więcej uczniów angażowało się w tak ciekawe, piękne i artystycznie wzbogacające nas wszystkich wydarzenia kulturalne.

Zdjęcia i relacja na stronie MOK...


Zapraszamy do naszej szkoły.


 • 3 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, od godziny 17.00. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. Zaplanowano ciekawe występy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki.

  Goście zostali przywitani przez dyrekcję szkoły, uczniów klasy 3a i 3b. Przyszłe Pierwszaki udały się z paniami z klas I-III na pierwsze piętro, gdzie w salach nie tylko mogły obejrzeć szkołę, ale uczestniczyć aktywnie w przygotowanych dla nich specjalnie zajęciach. Rodzice natomiast w tym czasie najpierw uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym z panią Bożeną Gwizdek dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu i panią Iwoną Muskalską dyrektorem naszej szkoły a następnie dołączyli do swoich pociech.
  Dzieci odważnie i z zapałem uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Wielkiej radości dostarczyło dzieciom malowanie twarzy i zdobycie baloników. Na gości czekał też słodki poczęstunek.

  Mamy nadzieję, że dzień otwarty w naszej szkole był udany i od nowego roku szkolnego będziemy gościć u nas pokaźną grupę pierwszaczków.

Fotorelacja z wizyty gości...


                  
 • Dla Rodziców uczniów klasy III „b”

  "Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
  Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.
  Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,
  wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń."
  Cyceron

  Dyrekcja MZS w Porębie oraz wychowawczyni Elżbieta Ciepak wraz z wychowankami serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom uczniów klasy III „b” za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną naszej szkole. Przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć na osoby o wielkim sercu, które chętnie pomagają innym.

  Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agnieszki Świderskiej, Pani Anety Lazar, Pani Ewy Rdes – Grzanka i Pani Małgorzaty Nowak oraz do Pana Rafała Grzanki, Pana Radosława Muchy, Pana Mariana Kaprala za przeprowadzone prace renowacyjno – remontowe i profesjonalne prace porządkowe na rzecz naszej klasopracowni. Dzięki Wam Drodzy Rodzice wszystkim nam było miło wrócić po feriach zimowych do odnowionej i świeżej sali lekcyjnej.

  W imieniu wszystkich dziękujemy Panu Rafałowi Moskalikowi za wycyklinowanie i pomalowanie parkietu w sali 106. Życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

Remont w 3 b Remont w 3 b lightbox gallery pluginby VisualLightBox.com v6.1

 • Jest na świecie tyle rzeczy,
  za które nie można zapłacić
  żadnymi pieniędzmi,
  tylko radością, pamięcią
  i słowem "d z i ę k u j e my”
  Dyrekcja MZS w Porębie wraz z wychowawczynią - mgr Krystyną Mazur serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom uczniów klasy V a za okazaną finansową pomoc w cyklinowaniu parkietu i jego pomalowaniu w pracowni matematycznej podczas ferii zimowych.

  Szczególnie gorąco dziękuję Panom – wykonawcom, za osobiste zaangażowanie , poświęcony czas, trud, oraz profesjonalne cyklinowanie i malowanie parkietu: p. Rafałowi Moskalikowi, p. Tomaszowi Myszorowi, p. Sebastianowi Styblińskiemu i p. Krzysztofowi Koprysiowi.
  Wiele uznania kieruję w stronę Pań, czuwających nad powyższymi działaniami Agnieszce Kowalskiej i Marlenie Myszor.
  Bardzo serdecznie dziękuję Paniom: Anicie Kleszcz, Agnieszce Tokarskiej, Joannie Wójcik za prace w porządkowaniu pracowni.
  Dodatkowo wielkie podziękowanie dla Pani Katarzyny Rok – Biały za przekazanie nam środków czystości, płynów, emulsji, ściereczek, ręczników itp. niezbędnych przy zakończeniu prac remontowych. Szanowni Rodzice uczniów klasy V a, okazana przez Państwa hojność, dobroć, poświęcony czas, osobiste zaangażowanie, wsparcie rzeczowe i finansowe jest dowodem na to, że nigdy nie pozostajemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach, że zawsze możemy na Państwa liczyć i nasz szkolny świat staje się bardziej radosny.

  Krystyna Mazur – wychowawczyni klasy V a

Fotorelacja z prac... • Dzień bezpłatnej diagnozy logopedycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu.

  5 marca w sobotę w zawierciańskiej poradni odbędzie się dzień bezpłatnej diagnozy logopedycznej. Warto skorzystać z okazji i rozwiać wątpliwości. Poradnia prosi zainteresowanych o wcześniejszy kontakt: tel. 32 67 223 83


ZAPROSZENIE

Dyrekcja, nauczyciele, Mały Samorząd Uczniowski zapraszają serdecznie wszystkie dzieci 6 – letnie wraz z rodzicami na dni otwarte, które odbędą się 3 marca 2016r.(czwartek) o godz. 17:00 w MZS na świetlicy szkolnej.

  
Czerwono mi, czyli Walentynki w Naszej Szkole.

Jak wszystkim wiadomo, 14 lutego obchodzone jest Święto Zakochanych. Co roku w naszej szkole staramy się umilić wszystkim ten jakże piękny dzień. Tak było też w tym roku.U uczniów dominował kolor czerwony! Od razu zrobiło nam, się cieplej na sercu! Zgodnie ze szkolnym obyczajem działała poczta walentynkowa. Wszyscy chętni uczniowie na przerwach mieli możliwość wrzucenia swoich pocztówek do poczty walentynkowej, które potem zostały wręczone adresatom.   

  

 • "Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
  które kocha cię więcej niż siebie samego."
  - Josh Billings

  11 lutego 2016 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z Joanną Osys, koordynatorką grupy Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt „Viva” w Zawierciu i Małgorzatą Albrycht nauczycielką SP nr3 w Porębie. Towarzyszył im niezwykły gość - kotka Misia, która szuka domu. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat opieki nad zwierzętami, odpowiedzialności człowieka za los zwierząt, wysłuchali smutnych a czasem zabawnych historii. Spotkanie było podsumowaniem akcji "Paka dla zwirzaka" dla bezdomnych zwierząt w schronisku w Zawierciu.

Zdjęcia ze spotkania...


 • Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa karnawałowa, która w naszej szkole odbyła się 4 i 5 lutego 2016r. dla uczniów klas I-III / IV-VI SP oraz młodzieży gimnazjalnej.

  Najmłodsi na zabawę czekali z wielką niecierpliwością, bowiem przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe, a zabawę dla nich prowadzili animatorzy. W przerwie między tańcami dzieci zostały zaproszone do swoich klas na słodki poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców. Zabawy choinkowe były miłym akcentem po półrocznych trudach i zmaganiach uczniów z nauką. Wszystkim dopisywały humory, wszyscy świetnie się bawili. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z zabawy klas 1-3... • Informujemy, że dnia 17 marca (czwartek) 2016 roku o godzinie 9:00 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

  Konkurs uzyskał akceptację i poparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja matematyki.

  Szczegółowa informacja dotycząca konkursu oraz regulamin zamieszczony jest na stronie internetowej Centralnego Organizatora www.kangur-mat.pl/ w zakładce „Zasady” oraz na szkolnej gazetce matematycznej

  Zgłoszenia uczniów przyjmuje mgr Krystyna Mazur


Tutaj znajdziesz zadania do konkursu Kangur. Poćwicz! "Trening czyni MISTRZA".
                  
 • 2 lutego 2016-Jak co roku przed feriami uczniowie naszej szkoły spotkali się z panem Adamem Puckiem - ratownikiem WOPR.

  Uczniowie poznali podstawowe informacje o lodzie, zasadach przebywania w okolicach zamarzniętych zbiorników wodnych, bezpiecznym zachowaniu w tych miejscach, samoratownictwie, wzywaniu pomocy oraz postępowaniu w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, kładąc szczególny nacisk na sytuację znalezienia się osoby w wodzie.

  Następnie przeprowadził szkolenie praktyczne. Uczniowie mogli na własnej skórze doświadczyć, jak trudno jest wydostać się z wody gdy załamie się lód i wpadniemy w przerębel. Nie ma się czego chwycić, lód jest śliski a nam jest zimno. Prowadzący zaprezentował również, co można wykorzystać do udzielenia pomocy poszkodowanym, wykorzystując głównie przedmioty, które mamy w zasięgu ręki oraz w jaki sposób poruszać się po lodzie gdy chcemy ratować poszkodowanego.

  Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Puckowi za wspaniałe i wartościowe szkolenie.

Zdjęcia ze szkolenia...


  

Uwaga! Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs fotograficzny...         


 • Świat, którego już nie ma…..

  W klasie VIa i VIb odbyła się niezwykle ciekawa lekcja historii, połączona z prezentacją najważniejszych wydarzeń z okresu życia społeczeństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

  „Historia pewnej dziewczyny”, bo tak zatytułowana była ta lekcja to opowieść o społeczności żydowskiej zamieszkującej Zawiercie i okolicę tuż przed II wojną światową, to opowieść o ich niezwykle tragicznych losach, to opowieść o świecie, którego już nie ma… Z całej rodziny Lejzerowicz tylko Alfredzie (Fredzi) - dziś Hedvie Gil udało się przeżyć. Uczniowie z niezwykłym zaciekawieniem słuchali tej historii, a dzięki niej poszerzyli swoja wiedzę na temat najbliższej okolicy..

Zdjęcia z lekcji...


 • „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”.

  2 lutego 2016 r. naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcji historycznej „Arkona” z Torunia, aby przeprowadzić żywą lekcję historii pt. „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. W tym dniu na halę tłumie zgromadziła się publiczność klas IV- VI Szkoły Podstawowej. Artyści na początku przedstawienia w sposób niezwykle barwny, połączony z doskonałym humorem zaprezentowali ubiory z XVII wieku. Bardzo ciekawym doświadczeniem było możliwość przymierzenia tych strojów przez naszych uczniów. Niezwykle interesujący okazał się popis umiejętności władania szablą i pokaz walki. Na końcu spotkania został zorganizowany konkurs, a za poprawną odpowiedź można było otrzymać monetę z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego. Zakończeniem tej ciekawej lekcji był pokazowy wystrzał z pistoletu. Ta żywa lekcja historii uczniom bardzo się podobała, oby takich lekcji było więcej …

Zdjęcia z lekcji...


 • W klasie III „b” odbyła się wyjątkowa uroczystość, na którą zostały zaproszone ukochane Babcie oraz Dziadkowie.


  „Witam piękne damy i dostojnych panów,
  Zapraszam na występ …
  Proszę się częstować i braw nie żałować”!
  – tymi słowami Mateusz powitał dostojnych gości, którzy licznie przybyli do naszej szkoły. Wszyscy wysłuchali wyrazów miłości i wdzięczności w postaci wierszy i piosenek. Były brawa, uśmiechy i podziękowania. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

  Wychowawczyni i uczniowie bardzo dziękują Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej wspaniałej imprezy.

Zdjęcia z imprezy...


 • Jak obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka w klasie II „b”

  Kochamy was, kochamy całym sercem
  I radości chcemy dać Wam jak najwięcej
  Nasze buzie uśmiechnięte, dziś życzenia ślą przepiękne
  Żyj babciu, żyj dziadziusiu latek sto, a nawet więcej…

  Święto Dziadka i Babci to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, okazja do wyrażenia miłości i wdzięczności naszym kochanym babciom i dziadkom. Do tej niezwykłej uroczystości przygotowaliśmy niezwykle starannie. Naszym gościom zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki, inscenizacje, skecze, taniec „Menuet” oraz występy solowe. Na zakończenie występu wręczyliśmy wykonane przez nas laurki. Były to wzruszające i niezapomniane chwile.

Zdjęcia z imprezy...


 • Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 1b - 28.01.2016.

  Wiersze, tańce i piosenki
  dla Babci i Dziadka,
  od miesiąca wciąż ćwiczyła
  nasza wesoła gromadka.

  ...I nadszedł ten upragniony dzień, w którym to do szkoły przybyli nasi dziadkowie. Wzruszeń było co niemiara. Życzyliśmy naszym gościom dużo zdrowia, pociechy z wnucząt. Zapewniliśmy, że bardzo, ale to bardzo ich kochamy. Występy i życzenia zostały nagrodzone gromkimi brawami. Potem wręczyliśmy babciom i dziadkom słodkie prezenty.

  Mamy nadzieję, że nasi goście spędzili z nami miło czas.

Zdjęcia ze spotkania...

Posted by Justyna Gruszka on 29 styczeń 2016

 • Babcia z dziadkiem to dla wnucząt skarby, którzy malują uśmiech bez pędzla i farby.Babcia często mamę zastępuje, zamiast taty dziadek wnukiem się zajmuje. Rodzice cały dzień spędzają w pracy, babcia i dziadek za to zawsze mają czas. W podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę uczniowie klasy II a wraz z rodzicami i wychowawczynią przygotowali dla swych ukochanych babć i dziadków prawdziwą ucztę recytatorko- muzyczno- taneczną.W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia, a serce mocniej zabiło...

Zdjęcia z imprezy...


 • Jasełka w klasie II „b”

  Uczniowie klasy II „b” wystawili w tym roku jasełka bożonarodzeniowe. Inscenizacja została zaprezentowali kolegom i koleżankom z klas pierwszych i trzecich. Zaproszeni zostali również rodzice. Wstęp został bardzo dobrze przyjęty przez widzów. Mali aktorzy byli również zadowoleni ze swojego występu.

Zdjęcia z imprezy...


 • Uczniowie klasy II „b” uroczyście obchodzili klasową wigilię. Przy świątecznie udekorowanym stole podzieliliśmy się opłatkiem. W niezwykły nastrój wprowadziły nas wspólnie zaśpiewane kolędy. Z przyjemnością wysłuchaliśmy pięknie zagranej na skrzypcach kolędy przez Laurę Król. Miło wspominamy wspólnie spędzony czas.

Zdjęcia z imprezy...


                  
 • Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku piewszaki z klas 1a i 1b postanowiły pobawić się na śniegu na naszym szkolnym placu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając z górki, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Sprzyjało nam zimowe słońce. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do szkoły. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

Zdjęcia z zabawy na śniegu...


 • Po długiej przerwie świątecznej 12 stycznia klasa II a z wychowawczynią mgr Jolantą Salouhi i rodzicami witała Nowy Rok 2016.

  O jednej porze, raz do roku,w zimowej nocy ciemnym mroku, gdzieś gdzie nie sięga ludzki wzrok schodzi się z rokiem rok. Miesiąc styczeń pora życzeń, więc z życzeniami stanęli przed nami. Niech od stycznia po grudzień przez dwanaście miesięcy uśmiechają się ludzie. Niech będzie pokój i dobro, radość i wesele! Szczęścia oraz zdrowia życzyli nam wiele.

Zdjęcia z imprezy...


                  
 • BOŻE NARODZENIE to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni….

  W dniu 22.XII.2015 roku odbyły się SZKOLNE JASEŁKA. Młodzież przybliżyła magię najcudowniejszych w roku świąt Bożego Narodzenia, gdzie oto bowiem w ludzkiej rodzinie przychodzi na Świat Boży Syn-Zbawiciel.

  W przygotowaniu i przedstawieniu udział wzięła młodzież z gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem katechetów Ilony Kuśmierskiej i Marka Kuśmierskiego, z oprawą muzyczną Katarzyny Kołton i oprawą plastyczną Haliny Przystalskiej.

  Nie zabrakło również życzeń świątecznych od Pani Dyrektor i Pana Burmistrza i wspólnego kolędowania na wigiliach klasowych.

Zdjęcia z Jasełek i wigilii...


 • Z dumą prezentujemy pastorałkę świąteczną w wykonaniu uczennic naszej szkoły z zespołu SWEET VOICES. "Witaj, gwiazdko złota." Nagranej pod kierunkiem Karola Hadrycha (autor słów i muzyki).

  Teledysk zrealizowano w ramach nagrody finansowej otrzymanej przez zespół za zajęcie I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Janusza Gniatkowskiego - Poraj 2015, na którym reprezentował MOK w Porębie. Ze wsparciem finansowym Radnych Miasta Poręba - Agnieszki Andrzejewskiej i Arkadiusza Wojdyły.


  Kiermasz świąteczny

  W przededniu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia świetlica szkolna wspólnie z samorządami klas I – III i IV – VI zorganizowała kiermasz świąteczny. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zakupienia ozdób świątecznych, kart bożonarodzeniowych, stroików własnoręcznie wykonanych przez uczniów. Dużą popularnością wśród kupujących cieszyły się domowe wypieki: rozmaite ciasta, pierniczki i babeczki. Można było się zaopatrzyć w piękne świąteczne świece. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Wprowadził nas w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy wspomogli kiermasz, a w szczególności sponsorom Państwu Agnieszce i Łukaszowi Zawalskim. Dziękujemy wszystkim uczniom i członkom samorządów za zaangażowanie i pracę na rzecz kiermaszu.

Mały Samorząd na kiermaszu świątecznym...(czytaj dalej)


 • „Święta, święta czas kolędowania.

  Święta, święta narodziny Pana”.

  Zajęcia otwarte – „Spotkanie z kolędą” dla klas I – III przygotowała grupa teatralna „Świerszczyki” z klasy III „b”.

Zdjęcia z zajęć otwartych w klasie 3b...


                  
 • Mikołaj w klasie 1b.

  Każde dziecko zna tę datę - 6 grudnia i wszyscy czekają tego dnia na odwiedziny Mikołaja. Tak do końca nigdy nie wiadomo, czy akurat w tym roku możemy się spodziewać podarku, czy też rózgi. Dzieci w klasie Ib też po cichutku liczyły na upominki, ale trochę się obawiały, czy ten Święty do nich zawita.

  Zawitał :) Wszystkie dzieci były bardzo przejęte, ale doskonale poradziły sobie z pytaniami zadawanymi przez Mikołaja. Niektórzy nawet obiecali, że poprawią swoje zachowanie i będą lepiej się uczyć. W zamian za to otrzymali piękne prezenty, które sprawiły im wielką radość.

Zdjęcia z wizyty Świętego Mikołaja w klasie 1b...


 • 18 listopada 2015 roku uczniowie klasy Ia, Ib, Ic, IIc razem z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie.

  Przygodę rozpoczęliśmy od seansu „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Poczuliśmy się jak na statku kosmicznym, którym to wraz z Bereniką i Jurkiem, wybraliśmy się w Kosmos. Przewodnikiem po tym magicznym miejscu był sam Mikołaj Kopernik, który przybliżył dzieciom Układ Słoneczny. Mieliśmy okazję obejrzeć Księżyc, Marsa, Jowisza oraz naszą Planetę Ziemię. Zobaczyliśmy wiele ciekawych gwiazdozbiorów: Wielką niedźwiedzicę, Warkocz Bereniki, Jaszczurkę, Orła i inne. Ku przerażeniu niektórych podróżników doświadczyliśmy zderzenia z planetoidą. Naszą przygodę w Kosmosie zakończyliśmy docierając do tytułowej komety.

  Następnie udaliśmy się do kina IMAX na film pt. Dzikie z natury 3D”. To wzruszająca opowieść o miłości przybranych matek do niezwykłych dzieci – orangutanów i słoni. Przepiękne zdjęcia dzikiej natury, wzruszające i zabawne opowieści z życia zwierząt - podejrzenie tych cudów natury w trójwymiarze, to niezwykłe przeżycie.

Zdjęcia z wycieczki...


  ,,Oj darze, oj darze, niechaj przyszłość się ukaże, czary – mary wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie, zaraz wszyscy się dowiedzą, co nam wróżby przepowiedzą”.

  Andrzejkowe święto obchodziliśmy 26 listopada 2015 r. Stosowne rekwizyty, świece oraz zapach topionego wosku wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Poznaliśmy znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów i liczb, koła fortuny oraz innych przepowiedni.

  Dużo było śmiechu i radości, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Pamiętajmy, aby traktować przepowiednie z przymrużeniem oka, bo andrzejki to tylko zabawa.

  Dobrą muzykę zapewnili gimnazjaliści, którzy zajęli się obsługą sprzętu grającego.

  Wszystkim za pomoc w zorganizowaniu zabawy dziękujemy.

Zdjęcia z zabawy...


 • W listopadzie bieżącego roku Miejski Zespół Szkół w Porębie dołączył do Klubu Szkół UNICEF.

  Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Każdego roku harmonogram prac ulega zmianie – raz zapraszamy do uczczenia ważnych dni międzynarodowych, innym razem organizujemy w szkole ciekawe wydarzenia. Zawsze jednak przyświeca nam ten sam cel – budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.

  Pomysł na przystąpienie do klubu wyszedł z inicjatywy uczniów uczęszczających na zajęcia etyki, a opiekunem szkolnego klubu została nauczycielka przedmiotu - mgr Marta Szczerba.     Więcej...


 • Najpierw był pomysł, a teraz przystąpiliśmy do jego realizacji. 21 października 2015 w klasie 3 b zainaugurowana została akcja "Godzina literacka", którą pod kierunkiem pani Agnieszki Żakowskiej przeprowadzają uczniowie gimnazjum. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa i zachęcanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.

  „Fizia Pończoszanka” - to książka Astrid Lindgren, która został wybrana jako pierwsza lektura do głośnego czytania uczniom podstawówki. Czytały uczennice klasy 3 gimnazjum. Zajęcia polegały na głośnym zaprezentowaniu fragmentu książki, oraz przybliżeniu postaci autorki i jej twórczości.

czytamy czytamy czytamy lightbox gallery pluginby VisualLightBox.com v6.1

 • My tu przyszliśmy pierwszy raz. Pierwszaki, zupełnie nowi…

  W dniu 12 października 2015 roku wszyscy pierwszoklasiści naszej szkoły przeżywali niezwykłą uroczystość- ślubowanie. Uczniowie przygotowali program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Z uśmiechem na twarzy, przejęciem i ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Podczas uroczystości uczniom towarzyszyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz uczniowie z klas 2 -4. Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów.

  Na koniec uroczystości – niespodzianka! Rodzice wręczyli pierwszakom słodkie upominki. Był to wyjątkowy czas pełen wzruszeń i emocji.

  Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów !!!

Zdjęcia ze ślubowania...


 • W drugi dzień października klasa 1a, 1b i 1c z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa.

  Leśniczy opowiedział nam o zwierzętach, roślinach leśnych i o ochronie przyrody. Pokazał na leśnej ścieżce dydaktycznej dużo ciekawych gatunków z flory i fauny. Na koniec przygotowane zostało ognisko i pieczone kiełbaski- dzieci poznały przy okazji zasady bezpiecznego palenia ogniska w lesie (tylko w wyznaczonych miejscach) oraz ogólne zasady zachowania w lesie (cisza podczas obserwacji ptaków, zwierząt, zabieranie śmieci do domu, itd). Podczas tej wycieczki kilka mam wspomogło nas w opiece i organizacji- spacer po lesie i pieczenie kiełbasek- serdecznie im dziękujemy!

Zdjęcia z wycieczki... • Wycieczka do Krakowa.

  9 października 2015 r. klasy II c, III a i III b SP odwiedziły dawną stolicę Polski - Kraków. Zwiedziliśmy Wawel – Zamek Królewski, na którym odbyła się interesująca lekcja historii na temat życia ostatnich królów z dynastii Jagiellonów. Zjedliśmy pyszny obiad w restauracji „Bazylia” oraz klasa druga odwiedziła McDonald's. W ten piękny słoneczny dzień spacerowaliśmy nad Wisłą, podziwiając piękne widoki, a także zakupiliśmy symboliczne pamiątki. Dużą frajdę mieliśmy odwiedzając TVN, gdzie mogliśmy zwiedzić studio „Rozmów w toku”, reżyserkę oraz plany filmowe seriali „Szkoła” i „Szpital”. Wróciliśmy do Poręby zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka lightbox gallery pluginby VisualLightBox.com v6.1

 • 1 października w Miejskim Zespole Szkół w Porębie odbył się Europejski Festiwal Piosenki z okazji Dnia Języków Obcych.Uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum zaprezentowali sie głównie w anglojęzycznych piosenkach znanych wykonawców, takich jak M.Jackson, Margaret, E.Clapton i inni. Wykonawcow oceniało Jury w składzie: pani dyr.I.Muskalska, pan vice-dyr.A.Pompka, pani K.Kołton, pan Karol Hadrych. Oto laureaci konkursu:
  I miejsce - Amelia Skop z kl.5 a; II miejsce - Dominika Trąbska z kl.2 b gimnazjum; III miejsce - Kamila Sułkowska z kl.2 a gimnazjum.
  Wszystkim gratulujemy talentu wokalnego i odwagi !!!
  Organizatorami festiwalu były Marta Wilczyńska, Katarzyna Gajek, Katarzyna Bujko, Barbara Kułach


 • Rusza kolejna, druga edycja programu społeczno-edukacyjnego „Wzorowa Łazienka” zainicjowanego przez markę Domestos, w której to akcji bierze udział nasza szkoła.
  Akcja ta zaadresowana jest do szkół podstawowych. Jej celem jest edukacja najmłodszych z podstawowego zakresu higieny oraz poprawa standardu i komfortu szkolnych łazienek, a także przemienienie ich w miejsca przyjazne dzieciom. Zachęcamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w głosowaniu, którego należy dokonać na stronie www.wzorowalazienka.pl wchodząc w zakładkę GŁOSUJ, w której to trzeba wybrać: województwo- śląskie, miejscowość- Poręba i naszą szkołę. Następnie oddać głos na naszą szkołę i na swoim mailu potwierdzić głosowanie, lub klinknąć w link znajdujący się na stronie szkoły: Link do głosowania

  Czas trwania programu (głosowania): 1 września - 30 listopada 2015r. Ogłoszenie wyników: 6 grudnia 2015r.

Archiwum, rok szkolny 2014/2015